Film “Django” – podstawowe informacje

„Django” to film Quentina Tarantino, który na ekrany kin wszedł w 2012 roku. I chociaż od dnia premiery minęło już naprawdę sporo czasu, to film nadal cieszy się sporą popularnością i z roku na rok zdobywa nowych widzów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż Tarantino to reżyser o bardzo specyficznym stylu tworzenia, który ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jednak jedno nie ulega wątpliwości – o filmach reżysera pamięta się jeszcze długo po tym, jak z ekranu zniknie ostatni kadr. I tak jest w przypadku „Djanga”, który stanowi ważny element w twórczości amerykańskiego reżysera. Jednak o sukcesie filmu stanowi nie tylko nazwisko twórcy, ale także opowiadana w nim historia oraz aktorzy wcielający się w główne postacie.

Fabuła filmu Quentina Tarantino

Akcja filmu Quentina Tarantino rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też poznajemy Kinga Schultza – łowcę głów niemieckiego pochodzenia. Na jego drodze stają handlarze ludzkim towarem, którzy prowadzą kilku czarnoskórych niewolników. Wśród nich jest Django – były pracownik plantacji u sadystycznego właściciela, który został rozdzielony ze swoją żoną. Schult chce odkupić niewolnika, ale spotyka się z odmową. Wtedy też odbija Djanga siłą i zabiera go ze sobą Składa mu pewną propozycję: odda mu wolność w zamian za rozpoznanie bandytów, którzy są ścigani listami gończymi. Niewolnik wyraża zgodę i wyrusza z Schultzem w podróż pełną krwawych przygód. Dwaj bohaterowie odnajdują i zabijają byłych właścicieli Djanga i postanawiają ruszyć na poszukiwanie jego żony. Docierają na plantację, na której jest ona przetrzymywana. W wyniku nieszczęśliwych okoliczności Schultz traci życie, a Django zostaje skazany na dożywotnią pracę w kopalni. Jednak udaje się mu się uciec, a ze zdobyta bronią i dynamitem wraca na znienawidzoną plantację. Tam zabija pozostałych właścicieli gospodarstwa, wysadza plantację i razem z uwolnioną żoną odjeżdża w siną dal. Tak oto po wielu przygodach bohater filmu Tarantino osiąga swój zamierzony cel.

Obsada filmu Quentina Tarantino

Quentin Tarantino to reżyser słynący z bardzo skrupulatnego doboru obsady do swoich filmów. Podobnie jest w przypadku filmu „Django”, do którego twórca zaangażował przede wszystkim aktorów, z którymi już pracował przy swoich wcześniejszych projektach. Dlatego też w obsadzie Djanga znalazły się takie sławy jak Christoph Waltz (grający wcześniej w „Bękartach wojny”) czy Samuel L. Jackson (niezapomniana rola w „Pulp Ficton”). Natomiast debiutantami w twórczości Tarantino jest Jamie Foxx (wcielający się w rolę tytułowego Djanga) oraz Leonardo DiCaprio (grający psychopatycznego właściciela plantacji, na której przetrzymywana jest żona tytułowego bohatera). Obaj doskonale wywiązali się ze stawianych przed nimi zadań i świetnie zrealizowali filmową wizję reżysera. A niezaprzeczalną wisienką na torcie jest niewielka rólka Franca Nero, który wcielał się w tytułowego Djanga w filmie z 1966 roku.

Film „Django” to barwna, ciekawa, oryginalna i brutalna historia przedstawiająca przygody dwóch współpracujących ze sobą bohaterów. Jest emitowana w legalnej telewizji internetowej, więc każdy zainteresowany może ją obejrzeć.