Jak oglądać za darmo filmy w sieci?

Do oglądania filmów online wymagana jest prędkość Internetu. Jeśli będzie zbyt niska, to filmy będą się zacinać, a rodzinna rozrywka przestanie być przyjemnością. Z kolei zbyt szybki Internet, to większe wydatki, które nie zawsze są konieczne do odtwarzania filmów. Telewizja internetowa dostarcza szeroki wybór filmów.

Powyżej 30Mbps

Widzimy, że wszystkie najpopularniejsze formaty są odtwarzane bez problemów z prędkością Internetu 15 Mbit / s. Ale aby oglądać wideo w formacie 2160p (4K), potrzebujesz co najmniej 50-60 Mbit / s. Jednak wiele serwerów nie będzie w stanie dystrybuować wideo o takiej jakości przy zachowaniu takiej prędkości, więc jeśli połączysz się z Internetem przy prędkości 100 Mb / s, nigdy nie będziesz mógł oglądać wideo online w 4K. Podczas pracy z dużymi ilościami danych (ładowanie i rozładowywanie ich z sieci) może być konieczne szybkie połączenie internetowe. Być może lubisz oglądać filmy za darmo w niezwykłej jakości, codziennie pobierać duże gry lub przesyłać duże filmy lub pliki robocze do Internetu. Aby sprawdzić szybkość komunikacji, możesz korzystać z różnych usług online, a aby zoptymalizować pracę, musisz wykonać takie działania. Co jednak jeśli chcesz oglądać coraz częściej filmy za darmo online w wyższej rozdzielczości.

Szybkość Internetu do oglądania treści Full HD i 4K

We współczesnym świecie technologii cyfrowej społeczeństwo osiągnęło wielki sukces w dziedzinie usług telewizyjnych i internetowych. W każdym domu jest teraz dostępny szybki Internet z możliwością oglądania klipów wideo w maksymalnej jakości. Ale jaka jakość jest uważana za maksymalną i jakie środki będą potrzebne, aby cieszyć się pięknem rozdzielczości 4K?

Oglądanie filmu w wysokiej rozdzielczości, którego jakość pozostawia niesamowite wrażenie, to dziś praktycznie realia kina domowego. Obraz jest wyraźnie szczegółowy dzięki zastosowaniu technologii jakości, a także ze względu na znaczny wzrost koncentracji pikseli. Dlatego ludzkiemu oku łatwiej jest zobaczyć wyświetlany obraz. Liczba klatek na sekundę sięga 120 fps. Większość odcieni kolorów może wyświetlać się znacznie głębiej. Poprzez zwiększenie zakresu dynamicznego zbyt jasnego lub odwrotnie – przyciemnione obszary obrazu są wyświetlane wyraźniej. W takiej rozdzielczości dźwięk jest kilkakrotnie czystszy, ponieważ jakość UltraHD zapewniają dźwięk wielokanałowy.

Każdy plik graficzny lub wideo, którego rozdzielczość osiąga około 4000 pikseli w poziomie, zasługuje na nazwę 4K. Mała prędkość sieci wyklucza możliwość oglądania obrazu na tym poziomie, zamiast tego wyświetlane będą poszarpane i brzydkie cienie oraz artefakty. Urządzenie wyświetlające obraz musi spełniać co najmniej jeden ważny czynnik – możliwość przeniesienia obrazu na ekran z minimalną przepływnością 60 Mb / s, a także strumieniowego przesyłania wideo za pomocą kodeka VP9. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić tak szybkiego Internetu, to możesz też wybierać filmy w jakości FullHd. Jakość Obrazu i dźwięku nie odbiega tu bardzo od tych w częstotliwości 4K, a jednocześnie oglądanie filmów w takiej rozdzielczości nie wiążę się ze zmianą taryfy internetowej.