Polsat News a telewizja naziemna

W 2019 roku Polsat podjął decyzje o testowym wprowadzeniu kanału Polsat News na nadajniki MUX 4, które pozwalają na dekodowanie sygnału na urządzeniach mobilnych. Jednocześnie spowodowało to możliwość, odbioru Polsatu News przez użytkowników korzystających z telewizji naziemnej i to bez dodatkowych opłat.

Jak odbierać Polsat zwykłą anteną?

Wybierając odbiornik satelitarny lub naziemny, wielu kupujących zwracało uwagę na obecność jednego lub więcej logo DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, a dla niektórych odbiorników i DVB-S2X. Większość nie zastanawia się nad znaczeniem takich oznaczeń, zakładając, że to kolejny chwyt marketingowy producenta, owinięty pięknym logo, dodatkowa funkcjonalność wpływająca na jakość obrazu lub dźwięku, która nigdy się nie przyda. Ci, którzy zwracają większą uwagę na wybór odbiorników cyfrowych, szybko zdają sobie sprawę, że dekoder DVB oznacza Digital Video Broadcasting i wskazuje, że urządzenie należy do klasy odbiorników telewizji cyfrowej. Taki właśnie dekoder jest niezbędny, aby poprawnie i bez zakłóceń Polsat News. Posiadając taki odbiornik telewizyjny, wystarczy jedynie zaprogramować ręcznie kanały cyfrowe, w tym informacyjny kanał Polsatu.

Jakie są zalety odbioru cyfrowego?

Termin DVB (Digital Video Broadcasting) odnosi się do rodziny standardów telewizji cyfrowej opracowanych przez międzynarodowe konsorcjum DVB Project. Początkowo sygnał w tej formie był nadawany tylko z satelity, dlatego jako pierwszy pojawił się standard DVB-S, gdzie S jest pierwszą literą słowa Satellite, co wskazuje na przynależność do telewizji satelitarnej. Z czasem telewizja cyfrowa, ze względu na znacznie lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także większą funkcjonalność, zastąpiła analogową nie tylko w satelitach, ale także w sieciach naziemnych i kablowych. Wszystkie powyższe kanały dostarczania treści do widza różniły się kanałami częstotliwości.

Polsat News

PolsatNews jest obecnie jednym z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce. Ma 2% udziału w rynku medialnym i dostarcza codziennie od godziny 5.59 do 23.59 wiadomości do 4 milionów widzów w całej Polsce. Stacja zatrudnia znanych i doświadczonych dziennikarzy, takich jak Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała czy Beata Cholewińska oraz Joanna Racewicz. Z najważniejszych pozycji programowych warto wymienić – „Wydarzenia” – główne wydanie wiadomości oraz „Gość Wydarzeń”, „Graffiti” czy też „Debata Dnia” lub „Cztery Strony Prasy”. Stacja zatrudnia 400 pracowników i ma oddziały regionalne w całej Polsce oraz za granicą.

Leave a Reply